Cestovatelské promítání Nepál

Načítám Akce

« All Akce

  • akce již proběhla.

Cestovatelské promítání Nepál

22.2.2018 17:00 - 18:30

 

CESTOVATELSKÁ PROMÍTÁNÍ

NEPÁL

22.2.2018 od 17:00 hod.
v benešovské knihovně

Když se řekne Nepál, každý si představí především Himaláje a jejich grandiózní osmitisícové štíty. Nejsou to ale jenom hory a všeobecně překrásná vysokohorská krajina, co do této země přitahuje tolik turistů. Jsou to i milí, věčně usměvaví a pohostinní lidé s exotickou (hinduistickou a buddhistickou) kulturou.
Nepál je jednou z nejchudších a nejméně rozvinutých zemí světa, až polovina obyvatelstva žije pod hranicí chudoby. Přerozdělení bohatství mezi obyvatelstvo je v souladu s přerozdělováním v mnoha rozvinutých a rozvojových zemích: nejbohatších 10% domácností kontroluje 40% národního bohatství a nejchudších 10% vlastní pouze 3%. Nepálský trh práce s 10 miliony pracovníky trpí vážným nedostatkem vzdělané kvalifikované pracovní síly. Zemědělství (především pěstování rýže, kukuřice a obilí, zpracování cukrové třtiny, tabáku, mléka a masa vodních buvolů) zaměstnává 81% pracovní síly, služby 16% a řemesla 3% obyvatel. Míra nezaměstnanosti dosahuje poloviny obyvatelstva v produktivním věku. Takže mnoho Nepálců hledá práci v Indii, zemích Perského zálivu a Malajsii, kde jsou novými zdroji práce.
I přes zpomalení růstu v turistickém odvětví hospodářství, zaviněné nešťastnými politickými událostmi, představuje Nepál významný a atraktivní turistický potenciál.

Pojďme se tedy vydat s průvodkyní turistů v Nepálu Táňou Zavřelovou na pohádkový trek kolem Manaslu a tajemného království Mustang.

Podrobnosti

Datum:
22.2.2018
Čas:
17:00 - 18:30
Rubrika Akce:

Pořadatel

Obecní knihovna Benešov nad Černou
Telefon:
727814457
Email:
knihovna@benesovnc.cz

Místo konání

Obecní knihovna Benešov nad Černou
Benešov nad Černou 125
Benešov nad Černou, 38282 Česká republika
+ Google Mapa
Sdílet
Sdílet